Педагогічна практика

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Інші
Інститут:
Не вказано
Факультет:
КН
Кафедра:
Не вказано

Інформація про роботу

Рік:
2012
Тип роботи:
Практика
Предмет:
Методика викладання

Частина тексту файла

ТЕМА. ЕКОНОМІЧНІ РЕСУРСИ Мета: розглянути види ресурсів; з’ясувати сутність їх обмеженості в економіці. Обладнання: підручник, схеми. Основні поняття: економічні ресурси, виробництво, фактори виробництва. Тип уроку: комбінований. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент 1. Облік відвідування 2. Перевірка домашнього завдання II. Актуалізація опорних знань і вмінь Що необхідно для виготовлення товару, наприклад дерев’яної ложки чи м’якої іграшки? Чи можна виготовити який-небудь товар за відсутності одного з ресурсів? Що слід розуміти під терміном « праця * ? Чому школярі не включаються до складу трудових ресурсів? Що можна зарахувати до природних ресурсів? Які знаряддя праці необхідні у виробництві товарів? III. Формування нових знань Термін “ресурси” в перекладі з французької (ressources) означає “усе, що може бути використано для виробництва благ”. На прикладі казки «Колобок» можна розглянути всі види ресурсів, необхідних для виготовлення колобка, і вивести формулу виробництва: ТР + ПР + КР + ПЗ = Товар, де ТР — трудові ресурси (бабка); ПР — природні ресурси (борошно, сметана та ін.); КР — капітальні ресурси (піч, сковорідка); ПЗ — підприємницькі здібності (дід). Види й характеристика ресурсів і факторів виробництва (розповідь учителя) Економічні ресурси мають загальну суттєву властивість: вони рідкісні, тобто кількість їх обмежена. Кількість земель, корисних копалин, капітального устаткування та робочої сили (робочий час) обмежена. Виробничі ресурси поділяються на відтворювані та невідтворювані. До відтворюваних ресурсів належать ті, що створюються і відновлюються природою (флора, фауна, водні басейни) та суспільством (засоби виробництва). До відтворюваних належать і трудові ресурси: люди з’являються у світ як біологічні істоти й набувають у суспільстві необхідних знань і навичок для виробничої діяльності. До невідтворюваних належать корисні копалини, що споживаються як сировина. Крім того, час відтворення деяких ресурсів є таким тривалим, що їх можна зарахувати до невідтворюваних (чорноземи, вирубані ліси, забруднені водойми). IV. Закріплення знань учнів Згадайте казку про трьох поросят, обговоріть можливість будівництва будинку різними способами з різних природних ресурсів. , З’ясуйте, чи можна говорити про обмеженість ресурсів? V. Домашнє завдання Підручник: тема 3. Виконати завдання 4, 5, 8, 9. Економічні ресурси  
Антиботан аватар за замовчуванням

08.03.2013 22:03

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Завантаження файлу

Якщо Ви маєте на своєму комп'ютері файли, пов'язані з навчанням( розрахункові, лабораторні, практичні, контрольні роботи та інше...), і Вам не шкода ними поділитись - то скористайтесь формою для завантаження файлу, попередньо заархівувавши все в архів .rar або .zip розміром до 100мб, і до нього невдовзі отримають доступ студенти всієї України! Ви отримаєте грошову винагороду в кінці місяця, якщо станете одним з трьох переможців!
Стань активним учасником руху antibotan!
Поділись актуальною інформацією,
і отримай привілеї у користуванні архівом! Детальніше

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

пропонує роботу

Admin

26.02.2019 12:38

Привіт усім учасникам нашого порталу! Хороші новини - з‘явилась можливість кожному заробити на своїх знаннях та вміннях. Тепер Ви можете продавати свої роботи на сайті заробляючи кошти, рейтинг і довіру користувачів. Потрібно завантажити роботу, вказати ціну і додати один інформативний скріншот з деякими частинами виконаних завдань. Навіть одна якісна і всім необхідна робота може продатися сотні разів. «Головою заробляти» продуктивніше ніж руками! :-)

Новини